Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi BIP
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, stworzony w celu powszechnego udostępnienia informacji publicznej. Znajdujecie się Państwo na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Kielce.

ELEMENTY BIULETYNU

Logo BIP
W lewym, górnym rogu ekranu znajduje się logo BIP.

Wyszukiwarka
W prawym górnym rogu każdej strony biuletynu widoczne jest pole wyszukiwarki. Poszukiwane hasło należy wpisać w pole i potwierdzić kliknięciem w przycisk „szukaj”. Jeżeli poszukiwane hasło złożone jest z kilku słów należy wpisać, intuicyjnie dobrany, cały ciąg słów, oddzielając je spacjami. Nie trzeba obejmować wyrażeń cudzysłowami. W odpowiedzi wyświetlona zostanie lista znalezionych artykułów, zawierających poszukiwane słowo lub wyrażenie. Po uzyskaniu wyniku wyszukiwania po prawej stronie pojawia się link do ,,wyszukiwarki zaawansowanej'', po kliknięciu na który ukazuje się formularz wyszukiwania zaawansowanej a pod nim zamieszczono instrukcję obsługi.

Menu
Kluczowym elementem, wykorzystywanym w celu pozyskiwania informacji, znajdujących się w prezentowanym biuletynie, jest menu główne. Wyświetlane jest ono na każdej stronie serwisu w górnej części strony. Jest to menu przedmiotowe podzielone na kilka działów tematycznych, związanych z udostępnianymi informacjami. Menu biuletynu składa się z następujących  elementów: Strona główna, Urząd Miasta Kielce, Rada Miasta Kielce, Prawo Lokalne, Jednostki organizacyjne, Załatwianie spraw.

Na skróty
W dziale tym znajdują się odnośniki (linki) do najczęściej odwiedzanych miejsc w biuletynie, mające na celu ułatwienie i przyśpieszenie wyszukiwania informacji. Linki kierują bezpośrednio do wskazywanej treści, oszczędzając użytkownikowi czas i ograniczając do minimum konieczność przechodzenia przez wielopoziomowe menu.

Ważne informacje

W dziale tym znajdują się odnośniki(linki) do ważnych informacji zamieszczonych w biuletynie. Są to między innymi transmisje sesji Rady Miasta Kielce, przetargi i oferty oraz konsultacje społeczne. Linki te kierują bezpośrednio do wskazywanej treści. Sekcja ważne informacje znajduje się w dolnej stronie głównej biuletynu Urzędu Miasta Kielce.

Ważne linki do stron www
W dziale tym znajdują się, zgrupowane dla wygody użytkownika w jednym miejscu, linki do zewnętrznych serwisów www, publikujących przydatne informacje. Są to między innymi linki do ogólnopolskiej strony BIP, strony Urzędu Miasta Kielce i do bezpłatnych stron z serwisami prawnymi: Rządowego Centrum Legislacji oraz Internetowego Systemu Aktów Prawnych.  Ważne linki do stron wyświetlane są na każdej  stronie Biuletynu Informacji Publicznej wyświetlana. Widoczne są poniżej stopki BIP.

Stopka BIP
Na każdej stronie Biuletynu Informacji Publicznej wyświetlana jest stopka, gdzie umieszczone są następujące informacje: osoba odpowiedzialna za treść, osoba publikująca, data utworzenia oraz data publikacji, data aktualizacji.

Data utworzenia- data wytworzenia dokumentu w wersji źródłowej

Data publikacji- data opublikowania pierwszej wersji artykułu/strony wygenerowana automatycznie przez system

Data aktualizacji- data opublikowania ostatniej wersji artykułu/ strony wygenerowana automatycznie przez system

Mapa serwisu

Przedstawia strukturę poszczególnych rozdziałów. Widoczna jest na każdej stronie Biuletynu Informacji Publicznej w lewym, dolnym rogu.

Rejestr zmian

Przedstawia wykaz zmian danej treści strony.

 

 

Osoba odpowiedzialna za treść:
Szczepan Skorupski - Sekretarz Miasta Kielce
Redaktor:
Aleksandra Czarnecka
Osoba publikująca:
Aleksandra Czarnecka
Data utworzenia:
10-01-2022
Data publikacji:
10-01-2022 10:05
Data aktualizacji:
11-01-2022 08:36
UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2022 r. dostępne są na stronie www.bip.kielce.eu
Go to top